• Adres Folkart Towers K:26 D:2601
  • E-Posta buraytuzun@hotmail.com
  • Telefon 0553 085 83 92
Genç Girişimci Desteği Nedir?
2 Ocak 2023 Pazartesi

Genç Girişimci Desteği Nedir?

Yeni bir iş kurmak isteyen kişilerin ve genç girişimcileri yakından ilgilendiren konulardan birisi de Genç Girişimci Desteğidir. Genç Girişimci Desteği adı altında yürürlüğe giren teşvik programı yeni bir iş kurmak isteyen kişilerin birçok avantajdan yararlanmasını sağlamaktadır. Genç Girişimci desteği ile yeni girişimciler bağ kur priminden ve gelir vergisinden muaf olarak kendi işlerini kurabilmekte ve geliştirebilmektedir.

 

Genç Girişimci Desteği Nedir Nasıl Faydalanılır adlı bu yazımızda son dönemlerde birçok kişinin ilgisini çeken Genç Girişimci Desteği hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Genç Girişimci Desteği Nedir Nasıl Faydalanılır?

 

Genç Girişimci Desteği Nedir?

 

Genç girişimci desteği 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük olan ve ilk kez bir şirket kurarak ticari faaliyet yürütecek kişilerin yararlanabileceği bir destek türüdür.

 

  • BAĞ-KUR prim ödemeleri
  • Gelir vergisi muafiyeti

 

Gibi destekler verilerek genç girişimcilerin kurdukları işler ve şirketler desteklenmektedir. Genç girişimci desteğinden yararlanmak için kişilerin belirli şartlara uygun olması gerekmektedir.