• Adres Folkart Towers K:26 D:2601
 • E-Posta buraytuzun@hotmail.com
 • Telefon 0553 085 83 92
Marka & Pazarlama Danışmanlığı

Marka & Pazarlama Danışmanlığı

Globalleşen dünya ekonomisinde artık hemen her sektörde tüketicilerin kolayca erişebileceği sınırsız sayıda seçenek var. Rekabet ortamında şirketlerin varlığını koruyarak büyümesinin tek yolu ise tüketicilerin ilgisini çekmek ve ihtiyaçlarını karşılayarak yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağlamaktan geçiyor. Bunu yapmak için ise iyi bir marka ve pazarlama yönetimi gerekli.

Tüzün Danışmanlığı da marka oluşturmaktan proje yönetimine, pazar analizinden etkin satış yöntemlerine kadar şirketinizin marka ve pazarlama alanında stratejik adımlar atarak rakiplerini geride bırakması için gereken tüm danışmanlık hizmetlerini vermektedir.

 

Marka ve pazarlama nedir? Neden önemlidir?

Sözlük anlamına bakıldığında marka bir ticari malı benzerlerinden ayırmak için kullanılan logolara verilen isimdir. Ancak şirketler açısından marka bir logo, resim veya etiketten çok daha fazlasıdır.

Marka, şirketlerin sahip olduğu en değerli varlığı, müşterilerine sunduğu özgün yüzüdür. Bir şirket rakiplerinin arasından markası ile ayrılır.

Marka değeri de, bir ürünün veya hizmetin müşterinin zihninde nasıl algılandığıdır. Marka müşterilerine güven vermeli, onların yaşamına değer katmalı, ihtiyaç ve talepleri karşılayacak düzeyde olmalıdır.

Marka yönetimi ise bir tür pazarlama ve iletişim yöntemidir. Amaç değerli bir marka yaratarak bu olumlu algıyı kalıcı hale getirebilmektir.

Pazarlama, şirketin ürettiği tüm ürünlerin pazardaki yansımalarını detaylı olarak inceleyen ve bu doğrultuda karlılığı artıracak şekilde stratejiler üreten bir bilimdir.

Marka ve pazarlama birbiri ile iç içe yürüyen iki önemli kavramdır. Markaya göre pazarlama stratejileri oluşturulurken, pazarlama stratejilerinin başarısı ise markanın değerini belirler.

Marka değerini koruyup geliştirmeye yönelik uygulamalar süreklilik arz etmelidir.

İyi bir pazarlama yönetimi zorlu rekabet ortamı ve piyasa koşullarında markanın tüketiciler nezdinde daima talep görmesini ve yeni müşterilerin markaya çekilmesini sağlamalıdır.

 

Size hangi alanlarda hizmet veriyoruz?

Marka ve pazarlama stratejilerini doğru belirleyen ve zamanında gerekli hamleleri yapabilen şirketler başarıya ulaşırken; bu alanda zayıf kalanlar ise zamanla piyasadan silinip gidiyor.

Şirketler açısından hayati öneme sahip marka ve pazarlama alanında uzmanlık ve deneyim sahibi kuruluşlardan danışmanlık hizmeti alarak siz de etkinliğinizi artırabilirsiniz.

Tüzün Danışmanlığı uzman kadrosu ile müşterilerini rekabette öne geçirecek ve sürdürülebilir bir marka ve pazarlama yönetiminin kurulmasını sağlayacak desteği vermektedir.

  • Marka ve pazarlama danışmanlığı hizmetlerimizden ilki; yeni ürün seçimi, marka stratejilerinin oluşturulması ve inovasyon planlamasıdır.
  • Aynı zamanda satış ekipleri için etkin satış eğitimleri vermekteyiz.
  • Müşterilerimize; yeni yatırım projeleri için proje yönetimi ile tesis satınalma süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
  • Şirketinizin doğru stratejiler belirlemesini sağlayacak kapsamlı bir pazar potansiyeli ve rakip analizini de gerçekleştirmekteyiz.
  • Uzman ekibimizin yaptığı tüketici profili analizi ise şirketlerin müşterilerini daha yakından tanınmasını ve onlar için en doğru ve cazip ürün veya hizmetlerin üretilmesini sağlamaktadır.

Verdiğimiz diğer hizmetler ise şöyle sıralanmaktadır: Gizli müşteri, pazarlık görüşmelerinde destek hizmeti, fuar ziyaretlerinde refakat ve tercümanlık, reklam stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması süreçlerinde danışmanlık.