• Adres Folkart Towers K:26 D:2601
 • E-Posta buraytuzun@hotmail.com
 • Telefon 0553 085 83 92
Tarım Bakanlığı Destekleri

Tarım Bakanlığı Destekleri

Türkiye’nin en önemli üretim sektörlerinin başında gelen tarım ve hayvancılık alanında hizmet veren her kapasiteden işletme için Tarım Bakanlığı’nın ve bakanlığa bağlı kurumların sağladığı çeşitli destek programları bulunuyor.

Bu programların amacı, tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmesine destek olmak, bu yolla ekonomik kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek ve üretim çeşitliliğinin artırılmasını sağlamak.

Tarım ve Orman Bakanlığı bu doğrultuda çiftçiye; kredi ve hibelerden hayvan desteğine, süt priminden yem yardımına kadar birçok farklı alanda destek sağlıyor.

Desteklerden yararlanmak için belli kriterlere uygunluk şartı aranıyor. Bu uygunluk sağlandığı takdirde ise başvuru sürecinin profesyonel şekilde ele alınması ve bakanlıkça talep edilen tüm koşulların eksiksiz şekilde yerine getirilmesi gerekiyor.

Tüzün Danışmanlığı da işte bu noktada devreye girerek; müşterilerinin başvuru sürecinin başarı ile sonuçlanması için her türlü çalışmayı yürütüyor.

Bakanlık tarafından hangi destekler sunuluyor?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca gerek tarımsal gerekse hayvancılık sektörüne yönelik verilen destekler ana hatları ile şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Tarımsal Destekler: Alan Bazlı Destekler (bitkisel üretim, fındık, iyi tarım, mazot, gübre ve toprak analizi, organik destekleri vb.), Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Desteği (açık alanda paket toplamı, örtüaltı paket toplamı), Diğer Tarımsal Amaçlı Destekler (ÇATAK Desteği, zeytinlik rehabilitasyonu, sertifikalı fidan üretimi, fidan kullanımı, tarımsal yayım ve danışmanlık, yurtiçi sertifikalı tohum kullanma ve üretme destekleri vb.)
 • Hayvancılık Desteklemeleri: Anaç koyun-keçi desteği, arıcılık, aşı desteği, buzağı desteği, hayvan başı ödeme, hayvan genetik kaynakları, ipek böceği, su ürünleri vb. destekler.

 

Engellere takılmadan desteklerden yararlanın

Tüzün Danışmanlığı olarak; uzun yıllardır her sektörden müşterimize hibe, teşvik ve diğer desteklerden faydalanmaları yolunda başarı ile hizmet vermekteyiz.

Uzman ekibimizle sunduğumuz profesyonel hizmetlerimizi, tarım ve hayvancılık sektöründe de sürdürmekteyiz. Bu bağlamda aşağıda sıralanan tüm desteklere yönelik çalışma gerçekleştirmekteyiz:

 • İPARD Projeleri (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen, Avrupa Birliği aday veya potansiyel aday ülkelere yönelik kırsal kalkınma programı)
 • Büyükbaş Hayvancılık Destekleri
 • Küçükbaş Hayvancılık Destekleri
 • Kanatlı Hayvan Destekleri
 • Seracılık Destekleri
 • Arıcılık Destekleri
 • Su Ürünleri Destekleri

 

Bizimle çalıştığınızda, hem zamandan kazanacak hem de engellere takılmadan desteklerden faydalanmanın huzurunu yaşayacaksınız.

İster tarım ister hayvancılık alanında hizmet verin, işletmeniz için en uygun destekleri gerekli araştırmaları yaparak, tespit ediyoruz.

Desteklerden faydalanmak için yerine getirmeniz gereken şartlar varsa bunları sizinle paylaşarak, başvuru öncesinde gerekli hazırlığın yapılmasını sağlıyoruz.

Uzun bürokratik süreçlere takılmadan, karmaşık belge ve bilgi edinme işleri ile sizin yerinize biz ilgileniyoruz.

Hangi destekten yararlanacağınıza karar verdikten sonra başvuru sürecini de başlatıyoruz. Başvuru dosyalarınızı eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlayarak, başvuru işleminizi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra başvurunuzun durumunu da yakından takip ediyoruz.